W związku z moją pracą nad Videoraportem "Największy sekret trwałej depilacji olejem z krokosza"
coraz częściej spotykam się z terminem: hirsutyzm. Czytelniczki mojego poradnika "Olej z krokosza w depilacji" również sygnalizują mi istnienie takiego problemu.
Hirsutyzm to zaburzenie hormonalne u kobiet, tak można najbezpieczniej powiedzieć. Objawy hirsutyzmu to:
nadmierne owłosienie ciała,
przerost tkanki kostnej, np trzecie zęby,
Spotyka się także powiązane z hirsutyzmem: zespół policystycznych jajników, mocna budowa układu kostnego.
Endokrynologia to dziedzina medycyny zajmująca się takimi zagadnieniami, jak zaburzenia hormonalne. Jajniki, tarczyca - organy odpowiedzialne za poziom hormonów - są przedmiotem zainteresowania endokrynologii.
Nie tylko medycyna akademicka poucza nas o hormonach ale także ajurweda - starożytna indyjska medycyna.
Warto poświęcić chwilę także tej nauce. Jej charakterystyczną cechą jest traktowanie człowieka jako całości w kontekście jego problemu zdrowotnego, a nie wybiórczo - pojedynczego organu 'odpowiedzialnego" za dane objawy.
Drugą cechą ajurwedy, jakże pożądaną, jest działanie w naturalny sposób. Subtelne oddziaływanie na człowieka przywraca mu równowagę hormonalną oraz równowagę układu wegetatywnego.
W ajurwedzie nie znajdziemy leków chemicznych obarczonych skutkami ubocznymi, ani leków hormonalnych zastępujących całkowicie ludzkie hormony, hormonami z pigułek, np pochodzącymi od zwierząt.
Owszem, ajurweda jest w stanie podziałać na nasz system hormonalny i uzdrowić funkcje organizmu. W przypadku hirsutyzmu: za pomocą ziół takich jak: niepokalanek pieprzowy, palma sabalowa.
Jak dotąd jedynym w Polsce specjalistą zajmującym się szczegółowo tą tematyką jest naturoterapeuta Pan Miłosz Woźniak ze Szczecina.
Rośliny zawierają fitohormony, które podawane w odpowiednich dawkach, regulują i wspomagają hormony człowieka, przywracając im właściwy poziom i równowagę.
Najbardziej dokuczliwy objaw hirsutyzmu: nadmierne owłosienie, można także usuwać za pomocą fitohormonów zawartych w niektórych roślinach, takich jak Krokosz barwierski.
Olej z krokosza barwierskiego stosowany na skórę, stopniowo ale skutecznie zmniejsza niechciane owłosienie. Nie ma skutków ubocznych. Jest bezpieczny dla skóry, przyspiesza gojenie, leczy podrażnienia.
Bibliografia:
Roy E. Davis "Ajurweda, droga do pełni zdrowia"
Anna Penkała "Olej z krokosza w depilacji. Jak na zawsze pozbyć się niechcianych włosków"
Michał Tombak "Uleczyć nieuleczalne"
Miłosz Woźniak "Naturalny depilator – krokosz" „Zdrowie, Uroda i Życie” nr 9/195
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz